KGM31BR71E104KT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR71E104KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BR71E104KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BR71E104KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR71E104KT
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
Detailed Description
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31BR71E104KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)