KGM31BCG2D391GT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
390 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31BCG2D391GT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2D391GTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2D391GT
Description
CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BCG2D391GT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)