KGM31BCG2D331KT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2D331KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BCG2D331KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BCG2D331KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2D331KT
Description
CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31BCG2D331KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)