KGM31AR73A332KU
DigiKey Part Number
478-KGM31AR73A332KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31AR73A332KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31AR73A332KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31AR73A332KU
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)