KGM31AR72A154JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 3,878
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
0.15 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31AR72A154JU
DigiKey Part Number
478-KGM31AR72A154JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31AR72A154JU
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31AR72A154JU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)