KGM21NR72D102MT
DigiKey Part Number
478-KGM21NR72D102MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21NR72D102MTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21NR72D102MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR72D102MT
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21NR72D102MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)