KGM21NR71H273MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1,591
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
0.027 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21NR71H273MT
DigiKey Part Number
478-KGM21NR71H273MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR71H273MT
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21NR71H273MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)