KGM21BCG1E391FT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 147
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4,429
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
YAGEO
390 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1E391FT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1E391FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1E391FT
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1E391FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)