KGM21AR72E682KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 2,675
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Upgrade
KEMET
Similar
TDK
6800 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21AR72E682KU
DigiKey Part Number
478-KGM21AR72E682KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21AR72E682KU
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21AR72E682KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)