KGM21AR71A474KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4,215
Datasheet
Direct
KEMET
0.47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21AR71A474KL
DigiKey Part Number
478-KGM21AR71A474KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21AR71A474KL
Description
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21AR71A474KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)