KGM15AR81H103KT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 128,000
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 152,611
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
Similar
TDK
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR81H103KT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR81H103KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR81H103KT
Description
CAP CER 10000PF 50V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR81H103KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)