KGM15AR71H471JT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 12,707
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 26,827
Datasheet
In Stock: 808
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
470 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71H471JT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71H471JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15AR71H471JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15AR71H471JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71H471JT
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71H471JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)