KGM15AR71H223MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 464
Datasheet
In Stock: 49,935
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
Johanson Dielectrics Inc.
KEMET
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71H223MM
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71H223MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71H223MM
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71H223MM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)