KGM15ACG2A1R2CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
1.2 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG2A1R2CT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A1R2CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A1R2CT
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A1R2CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)