KGM15ACG1H6R8CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 62
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 6,070
Direct
YAGEO
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
WEC
6.8 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1H6R8CM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H6R8CMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H6R8CM
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H6R8CM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)