KGM15ACG1H121JT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 51,390
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 6,540
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
In Stock: 62
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
120 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1H121JT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H121JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG1H121JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG1H121JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H121JT
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H121JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)