KGM15ACG1H100KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1H100KM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H100KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H100KM
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H100KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)