KGM15ACG1E100FT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1E100FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG1E100FTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG1E100FTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1E100FT
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM15ACG1E100FT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)