KGM05AR72A471KH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 5,980
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR72A471KH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR72A471KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR72A471KH
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR72A471KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)