KGM05AR71A333KH is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3,330
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Direct
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
0.033 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR71A333KH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71A333KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05AR71A333KHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05AR71A333KHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71A333KH
Description
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR71A333KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)