KGM05AR70J823KH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.082 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR70J823KH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR70J823KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR70J823KH
Description
CAP CER 0.082UF 6.3V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR70J823KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)