KGM05AR51H152KH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR51H152KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05AR51H152KHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05AR51H152KHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR51H152KH
Description
CAP CER 1500PF 50V X5R 0402
Detailed Description
1500 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05AR51H152KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)