KGM03AR71C152KH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 27,807
Datasheet
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
1500 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
KGM03AR71C152KH
DigiKey Part Number
478-KGM03AR71C152KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR71C152KH
Description
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03AR71C152KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)