KGM03AR51E103KH
DigiKey Part Number
478-KGM03AR51E103KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03AR51E103KHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03AR51E103KHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR51E103KH
Description
CAP CER 10000PF 25V X5R 0201
Detailed Description
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
KGM03AR51E103KH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)