KGF15AR71H223KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 375,000
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 25,479
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
TDK
YAGEO
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGF15AR71H223KM
DigiKey Part Number
478-KGF15AR71H223KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGF15AR71H223KM
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)