KAM31BR72D103KM is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 17,219
Datasheet
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KAM31BR72D103KM
DigiKey Part Number
478-KAM31BR72D103KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31BR72D103KMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31BR72D103KMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM31BR72D103KM
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
KAM31BR72D103KM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)