KAM15AR81H102JT
DigiKey Part Number
478-KAM15AR81H102JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15AR81H102JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15AR81H102JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15AR81H102JT
Description
CAP CER 1000PF 50V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KAM15AR81H102JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)