KAM15AR71E473JT
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71E473JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15AR71E473JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15AR71E473JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15AR71E473JT
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAM15AR71E473JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)