CM105X6S475K16AT
DigiKey Part Number
478-CM105X6S475K16ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CM105X6S475K16ATCT-ND - Cut Tape (CT)
478-CM105X6S475K16ATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM105X6S475K16AT
Description
0603 X6S 4.7UF10% 16V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)