CDR01BP100BJUS\M1K
DigiKey Part Number
478-CDR01BP100BJUS\M1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR01BP100BJUS\M1K
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CDR01BP100BJUS\M1K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)