AU031A221FA72A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 6,087
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 10,243
Datasheet
220 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
AU031A221FA72A
DigiKey Part Number
478-AU031A221FA72ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU031A221FA72A
Description
LD SERIES
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)