600L5R1AT200T4K
DigiKey Part Number
478-600L5R1AT200T4KTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-600L5R1AT200T4KCT-ND - Cut Tape (CT)
478-600L5R1AT200T4KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600L5R1AT200T4K
Description
CAP CER 5.1PF 200V C0G/NP0 0402
Detailed Description
5.1 pF ±0.05pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
600L5R1AT200T4K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)