18125C475JAT2A
DigiKey Part Number
18125C475JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18125C475JAT2A
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
18125C475JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.040" (1.02mm)