18125C474K4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18125C474K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM43GR71H474KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18125C474K4T2A
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
18125C474K4T2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.040" (1.02mm)