12061C103KAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF31BR72A103KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF31BR72A103KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF31BR72A103KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061C103KAZ2A
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)