08051A181J4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 3,652
Datasheet
180 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
08051A181J4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM21BCG2A181JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A181J4T4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
08051A181J4T4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)