06035A331J4T4A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 06035A331J4T4A |
Description | CAP CER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 06035A331J4T4A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |