04025U300F4T2A
DigiKey Part Number
478-KAQ05ACG1H300FHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025U300F4T2A
Description
CAP CER MICROWAVE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04025U300F4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Ultra Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)