04025A120J4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM05ACG1H120JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM05ACG1H120JHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM05ACG1H120JHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A120J4T2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
04025A120J4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)