04023J0R9A4STR is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 6,441
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Image for 04023J0R9A4STR is not available
04023J0R9A4STR
DigiKey Part Number
478-04023J0R9A4STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023J0R9A4STR
Description
CAP THIN FILM 0.9PF 25V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.9 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
25 V
Manufacturer
Mounting Type
Surface Mount
Series
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Features
RF, High Q, Low Loss
Capacitance
0.9 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.05pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)