04023C182KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1800 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
04023C182KAT4A
DigiKey Part Number
478-04023C182KAT4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023C182KAT4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04023C182KAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)