04023C182JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 198
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 59,856
Datasheet
KEMET
In Stock: 16,537
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1800 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
04023C182JAT2A
DigiKey Part Number
04023C182JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023C182JAT2A
Description
CAP CER 1800PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04023C182JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)