WK73S2HTTE4R7J
DigiKey Part Number
2019-WK73S2HTTE4R7JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73S2HTTE4R7J
Description
RES 4.7 OHM 5% 1W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73S2HTTE4R7J Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)