SG73W3ATTE3R9K
DigiKey Part Number
2019-SG73W3ATTE3R9KTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG73W3ATTE3R9KCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG73W3ATTE3R9KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73W3ATTE3R9K
Description
RES 3.9 OHM 10% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 Ohms ±10% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SG73W3ATTE3R9K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)