RN73H2ETTD1420C25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RN73H2ETTD1420C25 |
Description | RES 142 OHM 0.25% 1/4W 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 142 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RN73H2ETTD1420C25 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |