RN73H2BTTD9881B25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
9.88 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
RN73H2BTTD9881B25
DigiKey Part Number
2019-RN73H2BTTD9881B25TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H2BTTD9881B25CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H2BTTD9881B25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H2BTTD9881B25
Description
RES 9.88K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73H2BTTD9881B25 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)