HV731JRTTD2943F
DigiKey Part Number
2019-HV731JRTTD2943FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV731JRTTD2943FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV731JRTTD2943FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV731JRTTD2943F
Description
RES 294K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
294 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)