CL1008-2474JQL1T-1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL1008-2474JQL1T-1 |
Description | FIXED IND 470NH 240MA SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Ceramic Inductor 240 mA 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) |
Mfr | Q @ Freq 45 @ 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Ceramic | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Material - Core | Supplier Device Package 1008 |
Inductance | Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |