2220J2000474JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220J2000474JDT
DigiKey Part Number
2220J2000474JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J2000474JDT
Description
CAP CER 0.47UF 200V X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J2000474JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)