1825Y2500223GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
1825Y2500223GCT
DigiKey Part Number
1825Y2500223GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y2500223GCT
Description
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1825
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1825Y2500223GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)